POSITIVEWAYS

Polska dla Hospicjum

2021

Kolejny raz ruszyliśmy sportowymi rumakami nieść pomoc potrzebującym dzieciom!
Wyprawa Positive Ways Polska dla Hospicjum 2021 była pełną niesamowitych atrakcji przygodą, która rozpoczęła się 18 czerwca i trwała 6 szalonych dni. Wycieczkę rozpoczęliśmy w stolicy Małopolski, by po niespełna tygodniu zakończyć ją na nadbałtyckiej plaży. W tym roku zebrane podczas wyjazdu środki przeznaczyliśmy na remont dwóch domów samotnej matki w Poznaniu i w Kiekrzu pod Poznaniem oraz badania dzieci z wielkopolskich Domów Samotnej Matki.

Pomogliśmy również chorej na SMA1 Marysi, która potrzebuje niebagatelnej sumy 9 mln, aby żyć.

Fundacja Drużyna Szpiku powstała w 2008 roku w Poznaniu. Inspiracją dla jej założenia była Anna Wierska, która ostatnie 2 lata swojego życia, walcząc z białaczką i próbując znaleźć dawcę szpiku kostnego, poświęciła
na przekonywanie innych, jak ważną kwestią jest problem dawstwa szpiku i pomaganie potrzebującym.
Drużyna Szpiku to platforma, na której spotykają się ludzie o otwartych sercach i oczach. Dzielenie się swoim życiem może oznaczać oddanie krwi czy szpiku, czasem jest to także podzielenie się swoją pracą, talentem czy obecnością. Pokazują, że pomaganie jest proste i nadaje sens życiu.

W szeregach fundacji są gwiazdy i sportowcy jak Kasia Bujakiewicz, Sylwia Grzeszczak, Kasia Wilk, Joanna Brodzik, Olga Bończyk, Mezo, Doniu, Michał Szpak, zespół Video, Dżem, Szymon Ziółkowski, Damian Wrzesiński, Magda Linette, Tomek Zimoch, Bartek Jędrzejak, Tomek Schmidt…
Wolontariuszy Drużyny Szpiku można spotkać na oddziałach onkologicznych, Domach Samotnych Matek, Przytuliskach. Szpikowy Team jest największą biegową drużyną w Polsce. W czerwonych koszulkach biegają maratończycy i sprinterzy. Fundacja pomaga dzieciom i dorosłym, zmienia świat potrzebujących. W czasie pandemii włączyła się w akcję wsparcia medyków, zakupiła respiratory i aparaty tlenowe. Wraz z restauracjami i Grupą Karlik wydała 10 tysięcy obiadów. Każdego roku organizuje akcje edukacyjne, zbiórki krwi i rejestracje dawców szpiku, opiekuje się onkomami.

Od 13 lat hasłem przewodnim Drużyny jest „Podziel się życiem”, podziel się kawałkiem swojego świata, nie bądź obojętny.