American Dream 2017 – pozostały 2 wolne miejsca!

Zegar tyka, a my mamy jeszcze dwie miejscówki na niesamowitą podróż do Stanów. Wyprawę zaczynamy 02 czerwca o godz. 19.00 spotkaniem w urokliwym podwarszawskim hotelu, gdzie zjemy uroczystą kolację i omówimy szczegóły wyjazdu. Następnego dnia wylatujemy Dreamlinerem do Los Angeles i rozpoczynamy przygodę życia, która potrwa 15 dni…. Możemy zabrać na nią jeszcze dwie osoby.

Uproszczony plan naszej podróży po USA: 

Dzień 1

Przylot do Los Angeles, odbiór samochodów i zameldowanie w hotelu Hilton. Można będzie podziwiać miasto (kto będzie miał siłę, po długim locie) i zobaczyć unoszące się nad nim wzgórza Hollywood, z legendarnym napisem.

Dzień 2

Los Angeles – Santa Barbara – San Simeo, CA (387,85 km)

O poranku opuszczamy Los Angeles i udajemy się w podróż do Santa Barbara wybrzeżem Pacyfiku, pełnym pięknych widoków. W mieście możliwość spaceru po ogrodach botanicznych lub malowniczym szlaku Los Padres National Forest. Do wyboru plaże Santa Barbara- East Beach i Arroyo Buro lub Muzeum Sztuki. Na Stean?s Wharf, miejscu gdzie spotykają się turyści można wybierać spośród wielu sklepików i restauracji oferujących m.in. świeże owoce morza. Następnie podróż do San Simeon, gdzie odwiedzimy luksusową posiadłość amerykańskiego magnata prasowego- Williama Randolpha, zajmującą powierzchnię 127 akrów. Noc spędzimy w malowniczej okolicy San Simeon.

Dzień 3 

San Simeon – Monterey – San Francisco, CA (337,96 km)

Po śniadaniu opuszczamy San Simeon, aby wyruszyć w luksusową przejażdżkę wzdłuż wybrzeża do Monterey.  Pochłonięci zachwycającymi widokami docieramy do miasta będącego stolicą sardynek. Klimatyczne restauracje przekształcone ze starych fabryk na Cannery Row rozsławionym przez Johna Steinbeck?a.  Zatoka Montaray Bay jest fantastycznym miejscem do obserwowania wielorybów. Pod rozwagę możliwość malowniczej przejażdżki w górę wybrzeża z przystankiem na  Pebble Beach, aby podziwiać zachwycające rezydencje wybudowane na wybrzeżu. Dalej ruszamy na dwie noce do San Francisco.

Dzień 4 

San Francisco, CA (0 km)

W tym dniu poznajemy uroki San Francisco. Możemy przesiąść się z naszych muscle carów do kolejki liniowej na Fisherman?s Warf, a później odwiedzić główną atrakcję miasta- Alcatraz, mała wysepkę umiejscowioną w sercu San Francisco  Bay. Pełniło ono początkowo funkcję latarni morskiej, fortyfikacji militarnej i ostatecznie do 1963 roku było więzieniem federalnym. W Golden Gate Par czekają na nas atrakcje takie jak Conservatory of Flowers i Japanese Tea Garden. Tego wieczoru kolację można wybrać spośród sąsiednich restauracji w Chinatown lub włoskich smaków w North Beach.

 

Dzień 5 

San Francisco- Yosemite National Park- Fresno, CA (320,26 km)

Opuszczamy tętniące życiem San Francisco i wyruszamy w podróż po Yosemite National Park, w którym płaskie doliny kontrastują z pionowymi ścianami granitowymi. Granitowe klify El Capitan, Glacier Point czy Half Dome, wodospady, rzeki, łąki i gaje sekwoi. Do odwiedzenia Mirror Lake/Meadow  Trail i słynny ?Tunnel View?. W Yosemite Village, gdzie spędzimy również noc, czeka wiele atrakcji.

Dzień 6

Fresno- Sequoia/Kings Canyon National Park- Bakersfield, CA (473,15 km)

Niesamowity dzień w miejscu, gdzie wszystko jest naj?największe na świecie drzewa, najwyższe szczyty w Stanach, najpiękniejsze widoki z Moro Rock. Potem wracamy do Yosemite na drugi nocleg.

Dzień 7 

Bakersfield- Las Vegas, NV (642,13 km)

Czeka nas długa podróż, więc wyruszamy z samego rana w kierunku Nevady. Przejedziemy przez Death Valley, surową i martwą dolinę, a potem w drogę do Las Vegas, które dla każdego ma coś interesującego do zaoferowania. Do wyboru świetne przedstawienia na żywo, kasyna, atrakcje od świtu do nocy.  Przejdziemy się po Vegas  Boulevard. Każdy hotel i kasyno posiada swój własny styl i klimat. Odwiedzimy wieżę hotelu Stratosphere, najwyższego budynku na zachód od rzeki Mississippi. Oprócz podziwiania widoków zjemy kolację w tamtejszej restauracji Top of the World.

Dzień 8

Las Vegas, NV (0 km)

Luksusowe zakupy w Caesars Palace, The Venetian i Paris. Jedzenie w Las Vegas jest wyśmienite- światowej sławy szefowie kuchni zrobili z Vegas pole do popisów i dzięki temu są w stanie zaspokoić każdy gust gości.

Nie przegapimy nocnego pokazu fontann przy Bellagio Hotel, w którym połączenie muzyki, wody i światła tworzy spektakularny efekt. Inna odsłona Vegas czeka na nas na historycznej Fremont Street pośród sklepów, restauracji, kasyn i ekranu świetlnego z 12 milionami światełek. To wszystko przyprawi nas o zawrót głowy.

Dzień 9 

Las Vegas – Zion National Park – Bryce Canyon National Park, UT (400.73 km)

Zostawiamy szaleństwa Vegas za sobą i wyruszamy do Zion National Park, gdzie przywita nas widok gigantycznej skały piaskowej i lekki powiew rzeki Virgin. Pobrodzimy trochę we wodzie, ale dla tych widoków warto- mowa o The Narrows. Możemy także zwiedzić najważniejsze atrakcje parku, takie jak: Emerald Pools, Weeping Rock i Angels Landing. Potem jedziemy do Bryce trochę odpocząć.

Dzień 10

Bryce Canyon National Park- Lake Powell, AZ (262,32 km)

Tego dnia zwiedzamy Park Narodowy Bryce Canyon. Piękne formacje skalne w zależności od pory dnia przybierają różne barwy. Przejedziemy się do Rainbow Point, miejsca, z którego w  słoneczny dzień będziemy mogli ogarnąć wzrokiem nawet do 100 mil. Dla chętnych możliwość przejażdżki konnej. Następna atrakcja to przystanek nad Lake Powell i kolejne widoki zapierające dech w piersiach. Będzie również okazja przejażdżki łodzią lub skuterem po jeziorze, w otoczeniu czerwonych klifów. Możemy odwiedzić Rainbow Bridge, największy naturalny most na świecie. Na noc zostajemy w tym pięknym miejscu.

Dzień 11

Lake Powell – Grand Canyon – Flagstaff, AZ (368,54 km)

Nasza podróż zmierza w kierunku Wielkiego Kanionu. Jego ogrom barw czyni go jednym z naturalnych cudów świata. Niezliczona ilość punktów widokowych, m.in. Bright Angel Lodge. Dla wymagających wycieczka helikopterem nad kanionem. Nocleg w Flaggstaff.

Dzień 12 

Flagstaff- Palm Springs, CA (624,42 km)

Opuszczając Flagstaff pojedziemy przez malowniczy Oak Creek Canyon. Zobaczymy czerwone formacje skalne otaczające Sedonę i zatrzymamy się na fotkę przed Bell Rock i Cathedral Rock.

Kolejny postój na lunch w Phoenix i ruszamy do Palm Springs na partyjkę golfa;) w otoczeniu  palm i źródełek..

Dzień 13

Palm Springs- Los Angeles (196,34 km)

Wyjeżdżamy z Palm Springs i jedziemy w kierunku południowej Kalifornii do Los Angeles. Miasto tętni życiem o każdej porze. Odwiedzimy aleję sław, a potem przejedziemy się przez Beverly Hills i rzucimy okiem na tamtejsze posiadłości. Zatrzymamy się tu na 2 doby.

 

Dzień 14

Los Angeles (0 km)

Czas na zwiedzanie Miasta Aniołów i odkrywanie tajemnic Hollywood. W planie zakupy na Rodeo  Drive i lunch na Venice Beach. Potem spacer po molo Santa Monica Pier, kiedyś znanym jako meta Route 66. W Universal Studios podejrzymy jak robi się filmy, a wieczorem relaks na Universal City Walk pełnym knajp.

Dzień 15

Los Angeles- Los Angeles International Airport, CA (33.8 km)

Spokojnie, bez pośpiechu opuszczamy hotel i udajemy się na lotnisko, oddajemy samochody i lecimy do domu:)

Cena 12 700 $ zawiera:

  • Przelot w obie strony dwóch osób.
  • Kolację, alkohole, hotel w dniu pierwszym, w PL.
  • Ubezpieczenie
  • Samochód: Camaro, Mustang, Challenger Cabrio, lub Coupe, do wyboru.
  • Ubezpieczenie Auto Casco wypożyczonego auta.
  • Ekipę filmową i fotograficzną.
  • Noclegi w USA, Hotele w wysokiej klasie Superior.
  • Obsługa techniczna eventu, naklejki, komunikacja etc.
  • Jak się wszystko dobrze ułoży, w cenie wyjazdu, w Vegas będziemy mieli tor wyścigowy na wyłączność. Będzie można poupalać wypożyczone auto. 😀

Chętnych prosimy o wypełnienie formularza:

Imię i Nazwisko*

Kod pocztowy*

Miejscowość*

Ulica*

Nr domu*

Telefon*

Adres email*

* Pola wymagane

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Consent Management Platform by Real Cookie Banner